Logo
 

                                Ana Sayfa  |   Hakkımızda  |   Ödeme ve Banka Bilgileri  |   Müşteri Hizmetleri  |   Yardım  |   İletişim  |

Detaylı arama »
Bebek İçin 2018 Giysileri....Bebek İçin İsme Özel Giysiler....Birbirinden Güzel Doğum Hediye Seçenekleri.....Hamile için Radyasyondan Koruyucu Manyetik Korseler.....Esprili Hamile T-Shirtleri......Hamile için Varis Çorabı.....Hamile Yatış Yastıkları.....Hamile için Anı Defteri.....Doğum Odasına Özel Ürünler.....Hamile Anneye Hediye.....Bebek Doğum Sepetleri.....En Yeni Bebek Hediyelikleri.....Yeni Dogan Bebek Giysileri......Esprili Bebek Body leri.....Bebek Hastane Çıkışları .....Bebek Hırka Yelekler.....Bebeğe Triko Kundaklar.....Bebek Ayakkabıları.....Bebek Çorapları.....Bebek Elbise Askıları.....Bebek 100 % pamuk Battaniyeler.....Bebek Nevresimleri.....Orjinal Bebek Havluları.....Bebek Albümleri.....Bebek Mevlüt Kıyafetleri.....Baby Shower Parti Malzemeleri.....Diş Buğdayına Özel Bebek Kıyafetleri......Bebek ve Bebek İçin Herşey......Bebekler İçin 2018 Yılbaşı Kostümleri.......Bebekler İçin Esprili 2018 Yılbaşı Giysileri.....POPYMAM 2018 Esprili Hamile ve Bebe Tişörtleri.....Şeker Bebek Hediyeleri...... 2018 Yılbaşı Bebek Kıyafetleri.......2018.......En Güzel Bebek Hediyesi .......En Modern Bebek Hediyeleri......Yeni Doğan Bebek Doğum Hediyeleri......En Harika Bebek Kıyafetleri......Bebek için Farklı Kıyafetler.......
Ü R Ü N L E R İ M İ Z
Hamile & Bebek Haberleri
Tüm Haberler

Hamile & Bebek Haberleri

22.3.2009 11:06:00
Bebek Giyiminde Dikkat Edilecek Hususlar

Bebeğinizi Giydirirken...
  Dokuz aylık heyecan içinde küçük bebeğinizin giyimi kuşamı için alış verişe çıkmadan önce önemli olan bazı unsurlar var. Tabii bu arada ne alacağınıza neyin gerekli olduğundan ve bu kıyafetleri nasıl korumanız gerektiğine tam anlamıyla emin de olmayabilirsiniz.

Mağazaların vitrinlerinde mini mini şirin mi şirin bebek kıyafetlerini gördüğünüzde eminim içinizden hepsini almak geliyordur. Haklısınız da… Öyle güzeller ki… Ancak dünyaya gözlerini açan bebeğinizin narin, yumuşak ve hassas cildine özen göstermeli ve kıyafetlerini alırken, yıkarken ya da saklarken bazı hususlara çok dikkat etmelisiniz. İşte uzmanlara göre de o çok değerli varlığınızın kılık kıyafetine yönelik önem vermeniz gereken noktalar...

Bebek Giysi seçimi, bebeğinize ne kadar giysi almanız gerektiği, nasıl temizleneceği anne adayları için önemli birer sorun... Karar verme aşamasında da nelere dikkat edileceği konusunda genelde tecrübeli olan anne ve bebek giysileri satan
mağaza görevlileri de sizi yönlendirebilir. Fakat sormanıza gerek kalmadan küçük notlar edinebileceğiniz cevapları bu yazıda bulabilirsiniz.

Yeni doğan bebeğin giysi ihtiyaçlarını belirleyen faktörler…

Nasıl bir iklimde yaşadığınız ve bebeğinizin hangi mevsimde doğacağı önemli. Örneğin bebeğiniz Ekim ayında doğacaksa giysilerin çoğu kış mevsimine uygun olmalı ve ince giysiler daha az sayıda alınmalı.
Bebeğinizin giysilerini çamaşır makinası ve kurutma makinası kullanarak mı yıkayacağınıza karar vermelisiniz. Elde yıkamak çok da pratik olmayabilir.
Ne kadar giysi alacağınıza karar verirken size gelecek hediyeleri ve yakınlarınız tarafından verilebilecek giysileri de düşünmelisiniz.

Yeni doğan bebeğiniz
için ihtiyacınız olacak giysiler…

5-6 adet Bebek body; bunlardan 1-2 tanesi yeni doğduğu zaman giyebileceği diğerleri de 0-3 ay arası olacak şekilde seçilebilir.
Göbek bağı düşene kadar kullanılmak üzere body yerine 1-2 tane Bebek  t-shirt de alınabilir.
5-6 tane Bebek pijama ya da Bebek  tulum. Kış aylarında ayak kısımları kapalı olabilir. Ancak yaz ayları için ayak kısımları kapalı olmamalı ya da kolay açılabilmelidir.
Kış aylarında 2-3 tane Bebek uyku tulumu, 1-2 tane Bebek battaniye, 2-3 tane Bebek sweat shirt gerekebilir. Dışarıda giydirmek için Bebek kar tulumları, Bebek bere, Bebek eldiven olmalıdır.

Bebeğinizin kıyafet seçiminde ve kullanımında dikkat edecekleriniz…

Bebeğinizin kıyafetlerini yaşına göre değil kilosuna göre almalısınız. Bebeğinizin doğum ağırlığı 4000 gr olarak bekleniyorsa yeni doğan için olan giysileri çok kısa süre sonra küçük gelecektir. Çünkü bebekler ilk birkaç ayda çok hızlı büyür ve bebek giysileri çabucak küçülür. İlk aylarda 0-6 ay beden daha kullanışlı olur.
Boyundan açılmaya başlayarak ayağa kadar fermuarlı ya da çıt çıtlı olan bebek kıyafetler tercih edilmeli. Sık bez değiştirileceği için altı kolaylıkla açılmalı. Geniş yakalı olması da baş kısmından kolayca geçmesini sağlar.
Doğal iplikten ve özellikle pamuklu giysiler bebek cildi için en uygun olanları. Ütü gerektirmeyen giysiler ise daha kullanışlı olacaktır.
Kıyafet seçerken mutlaka kullanma ve yıkama talimatlarını okumalısınız. Hem kullanımda hem de kıyafetleri yıkarken size yardımcı olacaktır.
Bebeğinizi hava sıcaklığını göz önünde bulundurarak giydirmelisiniz. Özellikle kış aylarında çok kalın giysiler yerine gerektiğinde çıkarılabilecek üst üste giyilebilenleri tercih etmelisiniz.
Bebekler soyunup giyinmekten pek hoşlanmaz. Ayrıca nefes almaları bloke olursa paniğe kapılıp ağlar. Bebeğinizi giydirirken baş kısmından giysiyi çabucak geçirmek gerekir. Soyarken de önce ayak ve kollar çıkartılmalı ve sonra giysi boyunda toplanıp, arkadan öne doğru çıkartılmalı.
Çok sıkı çoraplar ve giysiler hareketlerini engelleyeceği için pek uygun değildir. Özellikle sıkı çoraplar içinde ayak parmakları hareketsiz kalacaktır. Dantelli, saçaklı, bağcıklı giysiler bebekler için uygun olmayabilir. Bebek kıyafetlerinin dikiş yerleri sert olmamalı, kaşındırmamalı, kalın olmamalıdır.
Boyası çabuk çıkan, tüyleri kolay çıkabilen kalın kazaklar tercih edilmemeli. Aynı şekilde bebeğini sürekli kucağına alan anne de kıyafetlerini seçerken buna dikkat etmeli. Bebekler ilk aylarda kusabilir ve bezinden idrar kaçırabilir. Bu nedenle annenin giysileri de kolay yıkanabilen türden olmalı. Ayrıca parfümlü ve renkli deterjanlar yerine daha kokusuz ve parfümsüz deterjanlar kullanılmalıdır.

Bebeğizin giysilerini yıkarken dikkat etmeniz gerekenler…

Bebeklerin cildi erişkinlerden çok daha hassastır. Kullanılan temizlik malzemesine bağlı olarak kolaylıkla allerjik reaksiyon gelişebilir. Sadece bebek giysileri için olan deterjanlar kullanılacağı gibi, kokusuz ( parfümsüz) ve renksiz deterjanlar da kullanılabilir. Sabun yerine çamaşır deterjanları tercih edilmelidir.
Bebek çamaşırları için ağartıcı, yumuşatıcı ve güçlü leke çıkarıcılar kullanılmamalıdır.
Bebeğinizin kıyafetlerini diğer aile bireylerinin kıyafetleri ile yıkamamalısınız.
Bebek giysileri alındıktan sonra mutlaka yıkanmalıdır. Saklanırken de naftalin ve güve ilaçları kesinlikle kullanılmamalıdır.

Lekeler nasıl çıkarılmalı?

Giysi üzerinde kurumuş, katılaşmış lekeler önce kazınmalı ya da silinmelidir. Lekeler, hemen soğuk suda ıslatılmalı eğer leke çıkmıyorsa deterjan ile soğuk suda 30 dk bekletilmeli ve sonrasında sıcak su ile normal yıkama yapılmalıdır. Lekeli çamaşırlar çamaşır makinasında yıkanırken giysi üzerindeki yıkama talimatında belirtilen en yüksek sıcaklıkta deterjan eklenerek yıkanmalıdır.

Diğer Haber Başlıkları

 AH ŞU ÇOCUKLAR....
 Çocuklardan Bebek Yapmak la ilgili Komik Yorumlar
 Anne Adaylarına Baby Shower Parti
  Trafik Yönetmeliği’nde Oto Güvenlik Koltuğu Kullanımı
 Doğum Fotoğraflarınız FotoAilem.com dan
 Anne nin Tanımı (Esprili )
 Hamile Anne ve Bebek İhtiyaçları Listesi
 Pilates İle Sağlıklı Hamilelik
 Doğum Tarihi Nasıl Hesaplanır.?
 Anne Karnında Bebek
 İlk ve İkinci Hamilelik Arasındaki Fark
 İnternette Alışveriş Güvenliğniz
 Popymam da Kargo Ücretleri
 Popymam da Ödeme Şekilleri
 Bebeğinizin İsmini Biz Çalışalım.!
 Anneler Günü Hikayesi
 Doğum Hakkında 10 Önemli Nokta
 Bebek Odasına Beşik ve Yataklar
 Modern Bebek İsimleri Sözlüğü
 Hamile Kıyafetleri Hakkında Neler Düşünülüyor.?
 Müşterilerimizin Görüşleri
 Bebeği Boğulmaktan Korumak İçin
 En Gözde ve Şeker Bebek Hediyeleri
 Yeni Doğan Bebekte Nelere Dikkat Edilmeli.?
 Doğum İznine Ayrılmak
 Medyada Popymam
 Hamilelikte Karın Masaj Yağları
 Önerilen Emzirme Sütyenleri
 Pınar Altuğ un Esprili Hamile Tişörtleri Popymam dan
 Anne Sütünün Mucizesi
 Hamilelikte Çikolata Bebeği Çok Mutlu Ediyor.
 Bebeğiniz Öce Kırmızı Rengi Farkedermiş.
 Burcuna Göre Bebeğiniz
 Anne İçin Çok Güzel Sözler
 Doğum Hastane İhtiyaç Listesi
 Hamile için Doğum İhtiyaç Listesi
 Bebek Doğum İhtiyaç Listesi
 Hamilelikte Bunlara Dikkat
 Hamile Emniyet Kemeri
 Bebek Oto Koltuğu
Üye Ol
Beni Hatırla
Sitemizde her türlü KREDİ KARTI geçerlidir.
Satışlarımız ONLINE olarak sadece internet üzerinden yapılmaktadır. www.popymam.com info@popymam.com Tel. 0216 575 33 06